Motywacyjne DNA

Wypełnij 2-minutowy test gratis

Poznaj swoje motywacyjne DNA i odkryj płynące z niego supermoce!

Moim zdaniem test motywacyjnego DNA to majstersztyk. Z wykształcenia jestem pedagogiem o specjalizacji psychologia wychowawcza. I tylko w czasie studiów odbyłam co najmniej 120 godzin zajęć poświęconych wyłącznie tematowi emocji i motywacji człowieka. Poznałam wiele teorii i ujęć tematu opracowanych przez cenionych naukowców. Mam za sobą także ponad 20 lat pracy jako koordynator projektów i manager. Dlatego, jako praktyka, ujmuje mnie z jednej strony prostota, a z drugiej bardzo praktyczne podejście zaprezentowanego modelu.

Ufają mu także moi klienci. Podkreślają trafność przygotowanych przeze mnie, rozbudowanych raportów profilowych i chętnie polecają test dalej. A najlepszym na to dowodem jest fakt, że od stycznia 2020 roku, przy niemal nieistniejącej reklamie komercyjnej z testu motywacyjnego DNA na mojej stronie skorzystano (anonimowo) już ponad 8.000 razy!

Autorką koncepcji motywacyjnego DNA jest Tamara Lowe, doświadczony trener i mówca motywacyjny chętnie zatrudniany przez prezydentów, rekinów biznesu, popularnych aktorów czy sportowców.

Fundamentalne czynniki motywacji opracowane przez Tamarę Lowe i jej zespół są wynikiem ogromnej pracy. Dane zbierane były przez 8 lat a liczba osób badanych wyniosła ponad 10.000. Były to osoby w różnym wieku, o różnym statusie społecznym i zróżnicowanym kontekście kulturowym. Rozmawiano z osobami niemalże wszystkich branż: biznesowej, medycznej, oświatowej, rządowej, artystycznej, rozrywkowej, sportowej, naukowej, prawnej i finansowej.

Sama autorka koncepcji w poszukiwaniu odpowiedzi, odbyła podróże do ponad 70 krajów. Rozmawiała z królami, premierami i prezydentami. Wśród badanych byli także trenerzy i rozgrywający zwycięskich drużyn Super Bowl końca XX i początku XXI wieku, zdobywcy Oscarów i nagród Grammy, olimpijczycy, autorzy bestsellerów, a także milionerzy.

Model zakłada istnienie 3 par fundamentalnych czynników odpowiednio określających dążenia (ang. desires), potrzeby (ang. needs) i nagrody (ang. awards). Ich kombinacja daje nam ostatecznie 8 profili motywacyjnych, które ja nazwałam odpowiednio Przewodnikiem, Maksymalizatorem, Sprzymierzeńcem, Poszukiwaczem, Szefem, Dowódcą, Entuzjastą i Zdobywcą.

Każdy z nich niesie ze sobą specyficzny układ potrzeb i supermocy.

Jesteś ciekawy swoich?

Nic prostszego. Wystarczy kliknąć na poniższy przycisk i zrobić 2-minutowy test GRATIS.

PRZECHODZĘ DO TESTU DLA DOROSŁYCH

* Test dla  osób od 15 r. ż.

PRZECHODZĘ DO TESTU DLA JUNIORÓW

* Test dla juniorów jest dla dzieci w wieku 5-14 lat