Motywacyjne DNA

Wypełnij 2-minutowy test gratis

Poznaj swoje motywacyjne DNA i odkryj płynące z niego supermoce!

Autorką koncepcji motywacyjnego DNA jest Tamara Lowe, doświadczony trener i mówca motywacyjny chętnie zatrudniany przez prezydentów, rekinów biznesu, popularnych aktorów czy sportowców.

Test motywacyjnego DNA to majstersztyk. Z wykształcenia jestem pedagogiem o specjalizacji psychologia wychowawcza. I tylko w czasie studiów odbyłam co najmniej 120 godzin zajęć poświęconych wyłącznie tematowi emocji i motywacji człowieka. Poznałam wiele teorii i ujęć tematu opracowanych przez cenionych naukowców. Mam za sobą także ponad 20 lat pracy jako koordynator projektów i manager. Dlatego, jako praktyka, ujmuje mnie z jednej strony prostota, a z drugiej bardzo praktyczne podejście zaprezentowanego modelu.

Ufają mu także moi klienci, którzy nie tylko podkreślają trafność przygotowanych przeze mnie, na jego podstawie rozbudowanych raportów profilowych, ale także chętnie polecają je dalej. A najlepszym na to dowodem jest fakt, że od stycznia 2020 roku, przy niemal nieistniejącej reklamie komercyjnej z testu motywacyjnego DNA dostępnego na mojej stronie skorzystało (anonimowo) już blisko 8.000 osób!

Fundamentalne czynniki motywacji opracowane przez Tamarę Lowe i jej zespół są wynikiem ogromnej pracy. Dane zbierane były przez 8 lat a liczba osób badanych wyniosła ponad 10.000. Były to osoby w różnym wieku, o różnym statusie społecznym i zróżnicowanym środowisku kulturowym. Rozmawiano z osobami niemalże wszystkich branż: biznesowej, medycznej, oświatowej, rządowej, artystycznej, rozrywkowej, sportowej, naukowej, prawnej i finansowej.

Sama autorka koncepcji w poszukiwaniu odpowiedzi, odbyła podróże do ponad 70 krajów. Rozmawiała z królami, premierami i prezydentami. Wśród badanych byli także trenerzy i rozgrywający zwycięskich drużyn Super Bowl końca XX i początku XXI wieku, zdobywcy Oscarów i nagród Grammy, olimpijczycy, autorzy bestsellerów, a także milionerzy.

Model zakłada istnienie 3 par fundamentalnych czynników odpowiednio określających dążenia (ang. desires), potrzeby (ang. needs) i nagrody (ang. awards). Ich kombinacja daje nam ostatecznie 8 profili motywacyjnych, które ja nazwałam odpowiednio Przewodnikiem, Maksymalizatorem, Sprzymierzeńcem, Poszukiwaczem, Szefem, Dowódcą, Entuzjastą i Zdobywcą.

Każdy z nich niesie ze sobą specyficzny układ potrzeb i supermocy.

Jesteś ciekawy swoich?

Nic prostszego. Wystarczy kliknąć na poniższy przycisk i zrobić 2-minutowy test GRATIS.

PRZECHODZĘ DO TESTU DLA DOROSŁYCH

* Test dla  osób od 15 r. ż.

PRZECHODZĘ DO TESTU DLA JUNIORÓW

* Test dla juniorów jest dla dzieci w wieku 5-14 lat