BLOG

12 Wrz 2020
thumbnail

dr Sabina Zalewska

Jako pedagog i psycholog rodziny jestem wdzięczna, że powstał taki test Motywacyjnego DNA dla dzieci. Wcześniej zetknęłam się z testem i opisem Motywacyjnego DNA dla dorosłych, byłam zachwycona. Jednak wersja dla dzieci jest dla mnie czymś rewelacyjnym.
W tak trudnym wychowawczo czasie dla rodziców, stanowi on wspaniałą pomoc i doskonałe źródło rozeznania trudności dziecka. Często rodzic pragnąc pomóc dziecku odnaleźć się w zawiłościach edukacyjnych szuka pomocy. Moim zdaniem pomoc znajdzie w Motywacyjnym DNA dla Juniora.
Sam test, jak i jego opis jest prosty, usystematyzowany, stanowi doskonalą pomoc wspierającą.
Pani Anna Bućkowska jest ekspertem z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie psychoedukacji i zagadnień związanych z motywacją. Jestem zachwycona, że jej zainteresowania podążyły w stronę dziecka i kompetencji wychowawczych rodzica.
Jako pedagog, psycholog rodziny i wieloletni nauczyciel akademicki uważam, że Motywacyjne DNA dla Juniora jest ogromnym wsparciem dla każdego rodzica.
Jedną z najmocniejszych stron opisu testu jest zwrócenie uwagi na aspekt wychowawczy. Autorka wymienia i poddaje do namysłu to, na co warto zwrócić uwagę w pracy rodzicielskiej, by wspierać rozwój młodego człowieka. Rodzic może także dowiedzieć się o mocnych i słabych stronach swojego dziecka w kontekście jego motywacji.
Serdecznie polecam wszystkim rodzicom to narzędzie. Stanowić może ono wielkie źródło informacji o dziecku i nieocenioną pomoc w ujawnieniu przeszkód natury edukacyjnej.

admin